Dujinio katilo galingumas

Dujinio katilo galingumas

Dujinio šildymo sistemą namuose įsirengę gyventojai sutaria, jog patogumas yra vienas iš didžiausių dujinio katilo privalumų. Tad ką reikia žinoti apie dujinį katilą ir šildymo sistemą, kad šildymas dujomis būtų taupus, patogus ir efektyvus?

Viena dažnesnių klaidų, kurias daro gyventojai, įsigydami dujinį katilą – neteisingai parinktas katilo galingumas. Dažnas renkasi galingesnį nei būtina katilą, galvodamas apie šildymo galios atsargą. Taip daryti nereikėtų, nes pernelyg galingas katilas labai dažnai įsijungs, greitai pasieks reikiamą vandens temperatūrą ir po trumpo laiko vėl išsijungs. Toks dažnas katilo junginėjimasis greitins detalių, konstrukcinių mazgų bei medžiagų dėvėjimąsi. Tinkamai parinkto ir gerai veikiančio katilo įsijungimo ir išsijungimo ciklai bus ilgesni. Renkantis tinkamos galios katilą primygtinai patartina kreiptis patarimo į šildymo sistemų įrangos specialistus, įmones prekiaujančias katilais bei kita šildymo įranga.

Modernesni ir brangesni katilai turi išmanesnę valdymo automatiką, tuo pačiu ir platesnes reguliavimo galimybes. Tai gali atrodyti nereikšminga, tačiau būtent nuo katilo valdymo automatikos priklauso efektyvus šildymo sistemos darbas. Tai reiškia, kad patalpose nebus per šalta ir jos taip pat nebus be reikalo peršildomos. Kokybiško katilo valdymo automatika seka lauko oro bei kambario temperatūrą, pagal tai katilas automatiniu būdu „nusprendžia“, ar reikia daugiau ar mažiau šilumos. Taip katilas dienos metu gali palaikyti aukštesnę, o nakties metu – žemesnę temperatūrą.

Dujiniai katilai tinka abiem šildymo sistemoms, tačiau grindiniam šildymui naudojamas mažesnės temperatūros šildymo sistemos vanduo. Dėl to patiriami mažesni šilumos nuostoliai gaminant ir perduodant šilumą.

Dujiniai katilai ne tik šildo patalpas, bet taip pat ir ruošia karštą vandenį. Vienos konstrukcijos katilai karštą vandenį ruošia tuo metu, kuomet jis yra vartojamas. Tam tikslui juose yra sumontuoti specialūs karšto vandens ruošimo šilumokaičiai. Taip pat yra ir katilai, prie kurių galima prijungti vienos ar kitos talpos karšto vandens tūrinį šildytuvą (liaudyje vadinamą „boilerį“). Tuomet karštas vanduo yra šildomas jame iki vartotojo norimos temperatūros. Šis karšto vandens ruošimo būdas rekomenduojamas nuosavų namų gyventojams, kurių namuose karštas vanduo gali būti vartojamas vienu metu daugiau nei dviejose vietose (duše, vonioje, kriauklėje, plautuvėje ir pan.). Kaip alternatyvą tūriniai vandens šildytuvai dar gali turėti ir elektrinį šildymą. Katilas su viduje sumontuotu karšto vandens ruošimo šilumokaičiu tiks butų gyventojams, kuriuose yra iki dviejų karšto vandens vartojimo taškų. Jei karštas vanduo bus vartojamas vienu metu daugiau nei dviejose vietose, toks katilas nespės paruošti reikiamo karšto vandens kiekio per tam tikrą laiką, kris jo temperatūra, ir gyventojas jaus diskomfortą.

Prieš įrengdamas šildymo sistemą namo savininkas turi atsižvelgti į pastato šiluminę varžą ir patalpų aukštį. Skaičiuojant paprastai, 1kW galima apšildyti 10-15 m2 plotą.

Mūsų prekių kataloge dujinių katilų asortimentashttps://silumosbroliai.lt/produktai/dujiniai-katilai/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *